3 najväčšie podvody realitných maklérov

3 najväčšie podvody realitných maklérov

Budem úprimný. V každom odbore sa nájdu nečestní ľudia. Či už si idete kúpiť auto, idete na dovolenku, alebo predávate nehnuteľnosť.

Úlohou tých, ktorí pracujú predovšetkým pre klienta je, informovať ho o všetkých možných nástrahách.

Tu sú 3 najčastejšie nekalé praktiky z oboru realít.

 

1. Kúpim byt v tejto lokalite

 

Už roky známy trik, kedy narazíte na letáčik či inzerát tohto typu. Zavoláte na číslo a až počas schôdzky sa dozviete, že sa jedná o makléra. Že je to nepoctivý spôsob práce je úplne zrejmé.

 

2. Ja na to mám kupca

 

To už je dnes klasická otrepaná fráza. Používa sa predovšetkým preto, že takýto argument majitelia radi "počujú". Skutočnosť je ale taká, že je to len spôsob, ako sa dostať až k vám domov.

 

3. Nereálna cena

 

Mnoho realitných maklérov sľúbi či odsúhlasí majiteľovi nereálnu cenu za predaj. Dôvod je prostý, týmto sľubom naláka majiteľa na podpis exkluzívnej zmluvy a potom už ho len manipuluje, aby snížil cenu.

 

Ak sa stretnete s podobnou praktikou, odporúčam ihneď schôdzku ukončiť. Rovnako, ako keď sa otočíte na päte v autobazári, v ktorom sa vám niečo nepozdáva.

 

Je nutné ale dodať, že na nepoctivé správanie narazíte aj v prípade, že sa rozhodnete predávať nehnuteľnosť sami. Dnes už existujú internetové portály, kam si môžete zadať svoj inzerát. Problém je v tom, že za ich "sprostredkovanie" nenesú žiadnu zodpovednosť a vy môžete svojou neznalosťou urobiť chybu a prísť o veľké peniaze. A oni vám nepomôžu.

 

Ako sa teda na tom realitnom trhu orientovať? Rovnako, ako na každom inom. Potrebujete dobre predať nehnuteľnosť, auto...?

- Spýtajte sa svojich známych na skúsenosti.

- Hľadajte na internete a zisťujte si informácie.

- Neverte nereálnym sľubom a nedôveryhodným reklamám.

Proste len jednoducho používajte sedliacky rozum. A pýtajte sa. Ak to s vami niekto myslí dobre, rád sa s vami stretne a poradí. Až potom sa rozhodnite a urobte prvý krok.

 

Máte otázku? Opýtajte sa ma.

Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie


Prihláste sa k odberu článkov

Raz do mesiaca tipy a rady e-mailom zadarmo

spracovaním osobných údajov