Poistenie úveru v banke alebo v poisťovni?

Poistenie úveru v banke alebo v poisťovni?

Pri zabezpečení bývania, rodiny a pri napĺňaní potrieb každodenného života u nejedného z nás padne rozhodnutie požičať si. Kto by nechcel mať pekný dom, bezpečné auto, študovať alebo cestovať? Toto všetko je dnes možné aj napriek nedostatku vlastných financií. Vziať si úver sa dá prakticky na čokoľvek, dalo by sa povedať, že život na dlh patrí medzi štandardy dnešnej doby. Podľa štatistiky NBS ľudia najčastejšie využívajú prečerpanie bežného účtu, spotrebné a hypotekárne úvery.

 

 

Pozor, pri výbere úveru buďte obozretní! Skôr, než o nejaký požiadate, majte aspoň niečo našetrené a myslite aj na finančnú rezervu. Nekonajte impulzívne, preskúmajte trh alebo sa poraďte so svojím finančným poradcom. Ak si požičiate, určite Vám odporúčam myslieť na zadné vrátka, aby ste neprišli o kvalitný spánok. Mať na krku dlžobu nie je jednoduchá záležitosť. Osud nás vie občas pekne pozvŕtať, počítať treba so všetkým.

 

Nemusí nastať najvážnejšia situácia akou je smrť alebo plná či čiastočná invalidita. Aj dočasná pracovná neschopnosť a strata zamestnania dokáže skomplikovať finančnú stabilitu celej rodiny. Preto by pre Vás poistenie schopnosti splácania úveru malo byť samozrejmosťou, najmä ak máte dlhodobý hypotekárny úver, pri ktorom je založená strecha nad hlavou. Čím sa pri výbere takéhoto poistenia riadiť a kde sa nechať poistiť?

 

Odporúčam myslieť komplexne na celú Vašu finančnú situáciu. Ak Vás postihne niečo nedobré a Vy alebo Vaša rodina prídete o príjem, určite budete potrebovať vyriešiť nielen splácanie úveru, ale tiež pokryť ostatné náklady na život. Presne tu je základný rozdiel medzi poistením úveru v banke a poistením v poisťovni.

 

 

Každá banka si potrebuje prioritne zabezpečiť svoje potreby, preto ponúkajú poistenie schopnosti splácania úveru a hypotéky priamo v úverovej zmluve. Poistné krytie sa tu vzťahuje na výšku úveru a nie je povinné ho uzatvoriť v banke.

 

 

Naproti tomu samostatné rizikové poistenie rieši všetky problémy spojené s nepriaznivými životnými situáciami. Nepokrýva iba splátku hypotéky, kryje celkové potreby rodiny. V prípade smrti či trvalých následkov úrazu sa z poistenia vypláca vopred zmluvne dohodnutá suma. Preto pri nastavení poistenia treba dbať na to, aby v prípade nečakanej udalosti pomohlo nahradiť výpadok v príjme, udržať životný štandard a nie len uhradiť výšku splátky.

 

Poistka je flexibilná, keď si zoberiete úver, dá sa upraviť na mieru presne podľa vašich požiadaviek a potrieb. Ak si neviete rady, ako nastaviť správnu výšku rizikového poistenia, prečítajte si ďalšie články na webe alebo využite kontaktu na tomto webe.

Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie


Prihláste sa k odberu článkov

Raz do mesiaca tipy a rady e-mailom zadarmo

spracovaním osobných údajov