4 tipy, vďaka ktorým sa refinancovať určite oplatí!

4 tipy, vďaka ktorým sa refinancovať určite oplatí!

Banky zväčša pre nových klientov pripravili zvýhodnené podmienky a pre existujúcich zas posilňujú retenčné oddelenia na udržanie pôvodných hypoték. Čo bude teda výhodnejšie pre klientov? Zostať v pôvodnej banke alebo ísť do novej?

 

Výhodné podmienky môžete získať aj vo svojej banke

 

Keďže vďaka 1% poplatku za predčasné splatenie hypotéky sa mnohí klienti v snahe ušetriť obracajú s hypotékou za čo najlepšou ponukou, ich súčasné banky sa na takúto situáciu pripravili. Mnohé banky v súčasnosti zvýhodňujú hypotekárne úvery svojim súčasným klientom. Lepšie podmienky môžete v bankách získať pri výročí fixácie, no niektoré banky ponúkajú napríklad zníženie úroku aj mimo výročia fixácie hypotekárneho úveru. Pokiaľ súčasná banka ponúka naozaj výhodné podmienky, môžete ušetriť na poplatkoch pri refinancovaní.

 

Mať prehľad môže byť výhodnejšie

 

Vďaka refinancovaniu môžete získať lepšie podmienky splácania úveru, môžete ušetriť na mesačnej splátke, splatiť hypotéku rýchlejšie a dokonca aj preplatiť menej. Ako novému klientovi v mnohých bankách môžu byť poskytnuté viaceré výhody. Ponuka však závisí nielen od banky, ale aj od vašej situácie a bonity. Výhodnou kombináciou z ponuky sú najnižšie celkové náklady potrebné na refinancovanie a najjednoduchší spôsob, ako refinancovať. Preto je dôležité pred refinancovaním, ktoré bude od 21. marca výhodnejšie, mať dôkladný prehľad o aktuálnej situácií na trhu. 

 

Refinancovať zvládne každý, ale sprostredkovateľ to môže vedieť ešte výhodnejšie

 

Refinancovať hypotekárny úver môžete na vlastnú päsť, no výhodnejšie pre vás môže byť, ak sa poradíte s finančným sprostredkovateľom. Jeho úlohou by malo byť nastavenie najvýhodnejších podmienok pre vás aj pre banku, v ktorej chcete refinancovať. Ušetríte čas, nebudete sa musieť stresovať s byrokraciou a môžete získať ešte výhodnejšie podmienky ako doteraz. Finančný sprostredkovateľ to urobí za vás.

 

Koľko ušetríte? 

 

Podľa toho, kedy refinancujete. Najvýhodnejšie je refinancovať v čase výročia fixácie, kedy si môžete porovnávať ponuky bánk a vypočítať si, koľko ušetríte. 

Ak chcete refinancovať mimo výročia fixácie hypotekárneho úveru, je potrebná detailná kalkulácia. Treba dbať ohľad na náklady pri refinancovaní a úsporu, ktorú získate. V tomto prípade nemusí byť výhodné refinancovanie úplne každej hypotéky.

Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie


Prihláste sa k odberu článkov

Raz do mesiaca tipy a rady e-mailom zadarmo

spracovaním osobných údajov